Krunýřovci – čističi akvária

Dalšími obyvateli akvária je deset kousků Krunýřovců – Ancistrus, dostal jsem je darem od kolegy. Hned po vysazení se pustili do okusování a čištění všeho co bylo obalené řasami. Dočetl jsem se, že je pro ně důležitá rostlinná strava a že rádi dřevo, proto jsem jim do nádrže vrátil i kořen Driftwood, do kterého se hned pustili, dokonce opustili i vyhřáté místo na teploměru a u filtru.

V předchozím akváriu žili také pod zářivkou, ale tady se mi po rozsvícení polekají,  rychle mizí pod filtr a pod kořen odkud se nehnou. Když se zasne, opět ožívají. Doufám, že si na svícení zvyknou. V akváriu se docela činí, už mi několikrát vyhrabali vzduchovací kamínky, které prozatím nemám zajištěné přísavkami. Sameček se od samiček liší většími a delšími vousky na tlamce a čele, poměr v mém akváriu je 1/9.

S Tetrama se zatím moc nekamarádí, ale to je asi tím, že žijí úplně v jiných hladinách, ikdyž po ránu společnou řeč najdou.

Už brzo budou mít mnohem vím kamarádů.

Kořen Driftwood mi bohužel zase barví vodu do zelena, ale filtr už běží podstatně častěji a delší dobu, tak doufám že se voda opět neznehodnotí.

This entry was posted on 16.5.2010 at 17.34 and is filed under fauna. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

 

  • stránky

  • Základní informace

  • Štítky