v akváriu to konečně žije

Delší odmlka v psaní příspěvků neznamená, že by se v nádrži nic nedělo, ba naopak, už je příjemně zaplněné a je v něm docela živo a co víc, nádherně se na to kouká.

Posledním přírůstkem je 5 samců Mečovek – Mečovka zelená červená, které jsem dostal spolu s dvěma samečky pavích ok – Živorodka duhová. Ti jsou úplně čerství, tak jsou zatím ve vlastním oddíle pro aklimatizaci.

Asi před dvěma týdny do nádrže přibylo pět asi měsíc starých Krunýřovců – Ancistrus, těžko říct, kolik z nic je samců, ale doufám že alespoň jeden, aby se těch 10 velkých samic nenudilo.

Nemají zatím ani centimetr a tak se na štěrku docela ztrácí. No, do půl roku by se mělo ukázat co z nich bude. .

Tři týdny nazpět jsem dostal nějaká paví oka – Živorodka duhová, 3 samečky, 4 samičky a ještě potěr (3 malé rybky). Tenhle „plevel“ ale konečně dělá v akváriu trochu živo. Drží se při hladině a u přední stěny, když se krmí, jsou nejaktivnější.

A co teprv když samec prohání samice, které ostatně vypadají pořád v očekávání.

Jen dva dny před živorodkami jsem do nádrže nasadil zatím asi největší ryby a to Tetry Konžské. V obchodě Miga.cz jsem je zakoupil za 60Kč 6 kusů, ale čekal jsem na ně asi měsíc, dodací lhůty tohoto obchodu jsou na vše opravdu žalostné.

Ryby jsou to velké a hezké, drží se pořád ve skupince a pořád v jednom rohu. Na krmení je třeba je trochu postrčit, ale jinak jsou v akvárku vidět.

Z akvária jsem také vyndal prokletý kořen Driftwood, který pořád barvil vodu do hněda a ani dotaz v prodejně Miga.cz kde byl zakoupen mi nepomohli. Prozatím je jako schovka použita přepůlená trubka pro ukládání kabelů.

Rybkám se zatím líbí a Krunýřovcům asi nejvíc, mají aspoň co okusovat.

Článek je u konce, mečovky se už ohřály na aktuální teplotu 23.5°C a pomalu je vypustím. V nádrži už bude i trochu barevno a ne jen stříbrná. Doufám že se nepožerou a vydrží.

Děkuji také všem dárcům za jejich čas a ochotu.

This entry was posted on 14.6.2010 at 22.40 and is filed under fauna, nákupy (Tags: , ). You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “v akváriu to konečně žije”

Leave a Reply

 

  • stránky

  • Základní informace

  • Štítky