Skříňka pod akvárium

Konečně jsem se dočkal, skříňka je doma. Zadání pro truhláře bylo v základních rozměrech 95 x 81 x 45 cm (š v h), další požadavek byl na výšku spodní hrany / podstavce (7 cm – kvůli umístění lampy a vedení ústředního topení). Původně měla být skříňka jen dvoukřídlá, ale po úvaze váhy akvária (cca 120 kg) jsem přistoupil na rozdělení na třetiny a tak posílit tuhost skříně.


Madla jsem vypustil a raději nechal udělat u dvířek přesahy, uzavírání je doplněno silikonovými podložkami pro tiché zavírání. Skříňka je navíc kvůli tuhosti prošroubovaná vruty.
Připomínám že rozměry akvária jsou 92 x 40 x 30 cm.

Skříňku jsem nechal zhotovit ve firmě AB-Truhlářství za 3 600 Kč. Samotná výroba trvala 14 dní, ale vlastní domluva zabrala víc než 4 týdny.

Ještě si trochu vyhrát s umístěním (rovnoběžně se stěnou, nakoso, …) a zakládání akvária nic nebrání.

O nákupu v některém obchodním domě s nábytkem jsem ani neuvažoval, papírové skříňky co se rozpadnou by mi moc neposloužili, naopak za „značkovou“ skříňku pro akvárium bych dal cca 6 000 Kč a navíc by nebyla dle mých představ. Kdybych si skříňku udělal sám, vyšly by na cca 2 000 Kč, ale nebyla by takto kvalitně (profesionálně) vyhotovená, proto prostředků vynaložených navíc nelituji a jsem s výrobkem spokojen.

This entry was posted on 30.3.2010 at 12.20 and is filed under ostatní (Tags: , ). You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

 

  • stránky

  • Základní informace

  • Štítky