Druhů krmiva pro ryby je hodně, proto se snažím vždy když dodělám balení, zkusit něco jiného. Začal jsem s testováním u velkých značek jako Sera a Tetra. Po založení akvária jsem začal s krmením pro ryby žijící u dna se Sera Vipachips, po dosypání krmiva jsem vyzkoušel zase Tetra Pleco Wafers.
Toto se dočtete na stránkách výrobců:
- Sera Vipachips: Toto netradiční specielní krmivo je ideální základní potravou pro všechny řasožravé ryby a u dna hledající potravu ryby, které nejsou striktně býložravé. Patří do tzv. rodiny krmiv vipan. sera vipachips byl zformován tak, aby si po dlouhou dobu ve vodě zachoval svůj tvar. sera vipachips je vhodný pro sumečky Corydoras, mřenky a některé L sumečky, jako velkolepé a vyhledávané L46 (Zebra Pleco). Sera vipachips je ve vodě rychle poddajný, přitom si zachovává svou kompaktní formu po dlouhou dobu, nerozpadá se a zanechává si svou vynikající a pro ryby neodolatelnou chuť. Balení 100 ml (37 g); 250 ml (90 g).
- Tetra Pleco Wafers: Kompletní krmivo pro býložravé ryby žijící u dna. Pevné plátky s cennou spirulinou pro býložravé ryby žijící u dna ( jako například Ancistrus, Plecostomus, L -sumci). Plátky pozvolna měknou, dané ryby je dokonale zpracují, a proto se voda nekalí přizpůsobeno jejich stravovacímu návyku. Balení: 100 ml, 250 ml.
A teď to hlavní, tedy vlastní zkušenost. Po přechodu na Tetra Pleco Wafers jsem pozoroval, že Ancistrusům hodně dlouho trvá, než granule sežerou a jsou trochu líní. Proto když jsem balení spotřeboval, vrátil jsem se k Sera Vipachips a nestačím se divit. Posuďte sami, jak se po červených granulích můžou Ancistrusy doslova umlátit.
A nevím jestli se to dá spojit, dokonce mi vyvedli i mladé:
Mladí se vyskytují na skle, na kamenech a „bohužel“ i v potrubí filtru, odkud nemají možnost úniku. Zatím jsem jich napočítal 6, možná jich bude ještě víc.
Post není reklama, ale popsání zkušenosti s dvěma druhy krmiv pro ryby žijící u dna.