malá Mečovka s velkýma očima

Je to už asi tak tři týdny co jsem tuhle novou mladou Mečovku v akváriu zahlédl poprvé. Odchytával jsem pár Ancistrusů a vyhnal jsem ji z úkrytu mezi kořeny roslin. Od té doby jako by zmizela a měl jsem za to že byla sežrána nějakou větší hladovou rybou.

Dnes jsem ji zase zahlédl jak se už normálně prohání mezi ostatníma. Od té doby trochu povyrostla a oči už na ní nejsou tak výrazné a pořád je to zajímavý pohled. Bohužel se špatně fotí, ale aspoň něco.

porovnání nového přírůstku s Tetrou konžskou

velké oči

mezi ostatníma

Jedná se už o druhý přírůstek od mečovek, ta starší už je o něco větší a daří se jí. Taky živorodkám se daří, mladé jsem napočítal 3, ale o tom zase jindy.

Kdyby se tak ty mečovky množily tak, jako Ancistrusy, těch mám víc než dost a nikdo je zrovna nepotřebuje.

Bude to chtít asi lepší foťák, současný Olympus C-700 UZ, který už používám jen na focení u akvária, nevyhovuje. Hlavně ten blesk a pomalé ostření. Dalo to hodně práce stihnout nějakou pěknou fotku a výsledek není úplně dokonalý.

This entry was posted on 16.6.2011 at 19.50 and is filed under fauna, přírůstky (Tags: , ). You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

 

  • stránky

  • Základní informace

  • Štítky