první plnění akvária

Konečně jsem z obchodu přinesl potřebné zboží pro založení akvária a to následující: Deponit Mix Professional 60 á 349Kč, 2x Drť černobílá č.4 – 10kg á 72Kč a Kořen Driftwood 20-45cm á 77Kč. Položky Teploměr digitální volný 19-30°C á 30Kč a kytky Eleocharis parvulus á 34Kč nebyl obchod miga.cz schopen ani za 14 dní dodat.

Substrát pro květiny Deponit Mix Professional je sice jen pro 60l akvárium, ale vzhledem k tomu že nehodlám mít v nádrži moc květin, považuji toto množství za dostatečné. Výběr substrátu jsem nijak zvlášť nezvažoval a bral první co se mi zamlouval.

Rozprostření bylo jasné, a obvyklé.

Následuje štěrková černobílá drť, tu je třeba nejdříve vyprat, spíš tedy propláchnout ve vodě, bylo v ní dost prachu a špíny. Drť jsem už rozprostřel po celé ploše akvária. Vybral jsem černobílou drť proto, že jsem se všude dočetl, že bílá prý působí rybám stres a navíc se mi do kompozice víc hodí ta černá.

Naplnění akvária vodou je už jen detail. Doporučuji, a to nejen já, ale i návod k substrátu, nalívat vodu přes talíř. Především kvůli utlumení proudu vylévané vody. Akvárium jsem zatím naplnil jen do poloviny. Počká si ještě na rostlinky.

Voda se zdá být špinavá, ale jedná se, doufám, jen o zvířený substrát, který si ještě sedne a voda se vyčistí.

Na závěr ještě dekorativní kořen. Trochu mne překvapil že si dovolil plavat, ale asi za 20 minut byl na dně.

Nová voda v akváriu má dle teploměru „jen“ 16°C, ale to se rychle srovná. Navíc teplotní čidlo bylo přemístěno na zadní stranu akvária, prozatím přilepené Powertape, zřejmě to není poslední umístění, ale na tomto místě už to asi relevantní bude. Topítko bude určitě po doplnění akvária přemístěno.

Na rybky si ale ještě dlouho počkáme.

This entry was posted on 12.4.2010 at 22.06 and is filed under nákupy, ostatní, vybavení (Tags: , ). You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

 

  • stránky

  • Základní informace

  • Štítky