nové rostliny

Po 10 dnech mám konečně doma nákup od miga.cz a můžu se pustit do sadby rostlin. Původně jsem vybral dva druhy rostlin Lilaeopsis novea zelandia (4x) a Ceratophyllum demersum (5x), bohužel druhá zmíněná nebyla dostupná.  

Dále jsem k nákupu přihodil silikonovou hadičku 4m, dva vzduchovací kamínky Tetratec AS25 – černé, rozdvojku ve tvaru T  a navíc akvarijní síťku. 

Jako první jsem sestavil nové vzduchování. Silikonová hadička vyrobená pro JK Animals je úžasně měkká, ale bohužel si moc pamatuje jak moc je v balení stočená tak bude asi trochu trvat než se narovná, jestli vůbec někdy. Sestavení téčka a nasazení kamínků je hračka. Celá soustava je ve vodě moc lehká a tak docela neposedí na místě a budu muset ještě domyslet jejich zafixování. 

Jelikož mi od posledně voda trochu zezelenala, bylo třeba ji vyměnit, na vypuštění akvária budu muset taky najít nějaký rychlejší způsob, protože vybrat 80l vody 2l kyblíkem je docela na dlouho, ale jde to alespoň od ruky. Úplně do sucha jsem akvárium nevyprazdňoval, ale zbytky zelené vody jsem ještě naředil 20l čerstvé vody a zase vybral. Dokonce jsem vyndal i kořen Driftwood, protože ten je tuším zdrojem zelené barvy vody v nádrži. Nechám ho nějakou dobu odstát a uvidím. 

Nízká hladina byla také ideální pro sadbu rostlin. Vzhledem k tomu, že na dně mám pod štěrkem substrát Deponit Mix mělo by se v něm květinám dařit a v pohodě zakořenit. Rostliny jsou v přepravním košíčku ještě vycpány savým papírem kvůli vlhčení během přepravy. Trsy rostlinek Lilaeopsis novea zelandia á 35Kč jsou poměrně velké a určitě by šly rozdělit i na více menších, nebo vymodelovat řady místo trsů. Doporučená teplota pro pěstování je 18-25°C, květiny vypěstovali v Aqua Daho.

Rostliny jsou tedy na místě, nová voda dolita, teď má pěkných 16°C do 24hod se bez pomoci topítka srovná na optimálních 22°C. Viz. záznam průběhu teploty.

Pro doplnění ještě nové vzduchování, rostliny a konečně rozchozený i filtr. Filtr drží na stěně nádrže na dost tvrdých přísavkách a tak se mu moc nechce zůstat na místě a pořád se odlepuje.

Akvárium už se pomalu plní a začíná přibývat i otázek a úkolů.

This entry was posted on 23.4.2010 at 21.55 and is filed under flora, nákupy, vybavení. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

 

  • stránky

  • Základní informace

  • Štítky